fbpx

Obrazy i grafiki

Poznaj artystów, których talent eksponuje sklep-galeria URBAN NATURE:

 

IZABELA OLSZYNA

Artystka jest absolwentką ASP w Warszawie, dyplom z plakatu obroniła w pracowni prof. Mieczysława Wasilewskiego w 2010 roku.

Izabela Olszyna ukończyła wydział Grafiki, ale to właśnie malarstwo okazało się być jej prawdziwą pasją. Na studiach zainteresowała się prawami zwierząt, którym poświęciła swoją pracę dyplomową. Jest wolontariuszką Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz zwierząt “Viva!”. Obrazy malarki znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA.

Wystawy indywidualne:

2018 – Galeria Łysego Pingwina, Warszawa

2018 – Galeria Schody, Warszawa

11.09 2018 – Dom Sztuki, Warszawa

Wystawy zbiorowe:

2005 – Le Madame, Warszawa

EWA MAZUR

Ta rudowłosa kobieta z pozytywnym błyskiem w oku urodziła się na Podbeskidziu. W Bielsku-Białej ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata ze specjalizacją Tkactwo Artystyczne. Na co dzień pochłania ją przede wszystkim malarstwo, pasjonuje się także fotografią i podróżami.

Artystka uprawia malarstwo olejne i akrylowe, a w ostatnich latach rozwija się z sukcesami w technice akwareli. Ceni sobie w niej niepowtarzalność i możliwość uzyskiwania spontanicznych, oryginalnych efektów. Ewa czerpie swoje inspiracje przede wszystkim z otaczającej natury, stąd tematami przewodnimi jej prac są najczęściej rośliny, zwierzęta i pejzaże.  W jej twórczości pojawia się również człowiek i architektura; artystka maluje także z radością ilustracje dla dzieci.

Prace Ewy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Europie, ale także w Australii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. URBAN NATURE daje Ci teraz możliwość obejrzenia i zakupu prac artystki na miejscu, w Warszawie.

Wystawy prac Ewy Mazur w ostatnich latach:

3.05.2018: Fabriano in Aquarello, Italy;

30.11.2017: Lubelskie spotkania akwarelowe, Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie‎;

24.10.2015: Reiner Kunsthandwerksmarkt, Stift Rein, Austria;

22.09.2009: „Wir lieben die Farben”, TAKT Polnisch-österr.Kultur Verein, Vienna, Austria;

10.09.2009: „Spotkanie 5”, Dom Kultury Włókniarz, Bielsko-Biała, Polska;

17.07.2009: „Augenblicke”…zum Wirt – Vienna, Austria.

ANNA PRZEPIÓRA

Anna Przepióra to wielbicielka koloru i tropicielka absurdalnych sytuacji, z dużym dystansem podchodząca do „okładkowego” współczesnego świata. Prosta warsztatowo forma wypowiedzi artystycznej stała się jej znakiem rozpoznawczym. Anna uwielbia malować kobiety.

Artystka jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.