fbpx

Tkaniny do domu

WSZYSTKO NA TEMAT LNU

To dziwne, ale często się zdarza, że niewiele wiemy na temat czegoś, w czym dorastamy, dojrzewamy, co towarzyszy nam właściwie od zawsze. Może dlatego, że obecność tego czegoś obok wydaje się nam tak oczywista, że nie poświęcamy jej swoich myśli.

Podobnie rzecz ma się z lnem – w zasadzie niewiele o nim wiadomo. Kojarzy nam się z głównie z erą Hofflandu, a ściślej z Barbarą Hoff, która w latach transformacji ustrojowej w Polsce była istną królową mody ubierając Polki w pogniecione sukienki z lnu, kolorowe sztruksowe spódnice, aksamitne marynarki czy płaszcze z koca. To wtedy właśnie len przeżywał swoją olbrzymią popularność, równą obecnej erze bawełny. Potem na długie lata zszedł na plan dalszy, by powrócić w chwale, jako częsty wybór dojrzałych, świadomych konsumentów.

W naszym sklepie kupisz tkaniny do domu uszyte przede wszystkim ze wspomnianego lnu. Współpracujące z nami pracownie cenią sobie ten szlachetny, ekologiczny materiał jak żaden inny. Len należy do najstarszych tkanin, jakie udało się człowiekowi pozyskać z zasobów natury – wytwarzany jest od ponad 6 tysięcy lat! – przy czym jest dwu-trzykrotnie mocniejszy od bawełny. Tkanina z lnu gwarantuje w codziennym użytkowaniu właściwości antyalergiczne i przeciwbakteryjne, wysoką absorbcję wilgoci, przewiewność, odporność na ścieranie się oraz biodegradowalność. To materiał ze wszech miar organiczny i przyjazny dla człowieka, zarówno w zastosowaniu jako tkanina użytkowa w domu, jak i odzież. Oferujemy wzory w surowej, inspirowanej naturą stylistyce: piękne poduszki dekoracyjne, pledy, serwety, ręczniki i fartuchy kuchenne. Tkaniny lniane, które kupisz w naszym sklepie, pochodzą głównie z polskiej produkcji. Len jest w 100% naturalny, organiczny i biodegradowalny, a specjalny sposób przygotowania sprawia, że jest bardzo przyjemny w dotyku i odporny na zużycie.

Pokochaj len razem z nami!